Drenaż limfatyczny twarzy
Autorstwa dr. Sergeya Shchurevicha
Stanowi kompleksową metodykę masażu bazującą się na drenażu limfatycznym i masażu łącznotkankowym. Podstawowe jego działanie jest skierowane na likwidację morfologicznych i metabolicznych uszkodzeń w tkance interstycjalnej i przestrzeniach międzypowięziowych, które powstały na skutek wewnętrznych chorób przewlekłych oraz czynników zewnętrznych.
Na kursie Drenażu limfatycznego twarzy dr. Shchurevicha wykonujący technikę pozna, że oddziaływuje ona na trzy różne składniki morfofunkcjonalne układu limfatycznego: naczynia (mikronaczynia zbudowane z jednej warstwy komórek endotelialnych (śródbłonka) zapewniających reabsorbcję chłonki międzytkankowej), kanały limfatyczne (naczynia magistralne o różnej grubości pełniące wyłącznie funkcję transportową) oraz węzły limfatyczne. Pracując taką techniką w określonym rytmie oraz kolejności, swoimi rękoma zapewniamy naturalne, fizjologiczne predyspozycje do pełnego cyklu powstawania i odprowadzania limfy.
Wskazania do masażu Drenaż limfatyczny twarzy:
|
|
Drenaż limfatyczny znacznie rekompensuje zbyt małą ilość naczyń limfatycznych i żylnych oraz istotnie skraca okres odbudowy tkanek po urazach i operacjach poprzez aktywne odprowadzenie toksyn i poprawę procesów metabolicznych. Drenaż limfatyczny aktywnie wykorzystuje się jako procedurę terapeutyczną, likwidującą obrzęki i zjawiska zastoinowe w tkankach przy niewydolności sercowo-naczyniowej i nerkowej. Oprócz zasadniczego efektu drenującego, technika ta wypełnia szereg innych ważnych zadań, które są ściśle związane z funkcjami systemu limfatycznego (detoksykacja, wzmocnienie układu immunologicznego, podtrzymanie homeostazy).
Klasyfikacja technik manipulacyjnych:
- Część adaptacyjna
- Drenaż magistralny (kanalikowy)
- Ugniatania interstycjalne
- Pompowanie bioosmotyczny
Przeciwwskazania do masażu Drenaż limfatyczny twarzy:
✓ stany zapalne skóry (zaostrzenie zmian trądzikowych);
✓ stwardnienia, ból, zapalenie węzłów chłonnych;
✓ choroby onkologiczne;
✓ ostre choroby wirusowe oraz otolaryngologiczne;
✓ zaburzenia czynności tarczycy.
Cechy charakterystyczne podejścia do przebiegu terapii:
- Masaż trwa około 50-60 minut.
- Liczba masaży na jeden kurs wynosi 10-12, w zależności od towarzyszących stanów patologicznych.
- Częstotliwość masaży wynosi 2-3 razy w tygodniu.
- Masaże podtrzymujące są zalecane raz na 7-10 dni.
Kurs "Drenaż limfatyczny twarzy"
Zzostał opracowany specjalnie do regeneracji normalnego funkcjonowania uszkodzonych tkanek, czyli skóry, tkanek podskórnych oraz mięśni, które uległy agresywnemu fizycznemu oddziaływaniu i znajdują się w stanie stresu metabolicznego. Jest on zaliczany do podstawowych technik masażu i trudno wyobrazić sobie bez niego współczesną kosmetologię i medycynę estetyczną.
Wiedza i doświadczenie przekazywane przez dr. Sergeya Shchurevicha pomogą Wam opanować sztukę masażu i stać się doskonalszymi w tej wyjątkowej profesji.