Transbukalny masaż twarzy
Autorska metoda dr. Sergeya Shchurevicha
Nowe podejście dotyczące modelowania środkowej i dolnej partii twarzy
Geneza nazwy masaż transbukalny
trans (łac.) - przez
buccalis (łac.) - policzki
Nazwa techniki wskazuje na wykonywanie masażu po obu stronach tkanek miękkich twarzy, zarówno od strony jamy ustnej, jak i zewnętrznej warstwy skóry.
Na kursie masażu transbukalnego poznasz, co umożliwia przywrócenie objętości, napięcia i elastyczności najgłębszych wiązek mięśniowych obszaru policzkowego i nosowo-wargowego. Uwolnienie przestrzeni interstycjalnych (śródmiąższowych) od zbędnego płynu oraz poprawienie struktury tkanek łącznych.
Masaż transbukalny stanowi najbardziej intensywny i głęboki sposób oddziaływania na tkanki głębokie dolnej i środkowej części twarzy, w celu korekcji skomplikowanych form zmian zachodzących w procesie starzenia się skóry.
Wskazania do masażu transbukalnego:
|
|
Metoda ta jest szczególnie wartościowa przy pracy z niedowładami i porażeniami twarzy, zmianami bliznowatymi, trwałym przykurczem mięśni. Będzie też niezwykle przydatna przy korekcji w przypadku typów starzenia, charakteryzujących się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie torebek tłuszczowych twarzy, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe. Przez obustronny masaż policzków rozumie się najbardziej intensywny sposób oddziaływania na tkanki miękkie dolnej i środkowej części twarzy na całej ich grubości.
Wykonując technikę masażu transbukalnego, trzeba pamiętać, że pracujemy głęboko na całej płaszczyźnie tkanek miękkich środkowej i dolnej partii twarzy.
Podstawowe wymagania dla wykonania masażu transbukalnego:
✓ zwiększona higiena (aseptyka);
✓ profilaktyka uszkodzenia błony śluzowej;
✓ wyłączenie kontaktu błony śluzowej z drażniącymi składnikami kosmetycznymi;
✓ w przypadku łączonych zabiegów kosmetycznych należy zacząć od masażu transbukalnego;
✓ adekwatny stan psycho-fizyczny pacjenta.
Klasyfikacja technik manipulacyjnych:
Moduł ruchów adaptacyjnych:
I. Kompresyjna palpacja diagnostyczna
II. Otwieranie punktów przyczepu mięśni
III. Uwalnianie mięśniowo-powięziowe:
Moduł podstawowych manipulacji
I. Drenaż interstycjalny (śródmiąższowy) wykonywany na 3 strefach twarzy:
II. Ugniatania transbukalne:
III. Końcowa perkusja
Przeciwskazania do masażu transbukalnego:
✓ świeże uszkodzenia skóry lub błony śluzowej;
✓ choroby zapalne skóry i błony śluzowej (trądzik, аfta, opryszczka);
✓ choroby zapalne laryngologiczne;
✓ stany zapalne i krwawienie dziąseł;
✓ zaburzenia krzepliwości krwi;
✓ ostre zapalenie nerwów;
✓ nowotwory.
Kurs "Transbukalny masaż twarzy"
Autorska metoda dr. Sergeya Shchurevicha. Została ona rozbudowana i wzbogacona dodatkowo o Program Liftingu powiek & czoła. Ten program rozwiązuje zagadnienia zmian górnych działów twarzy związanych z wiekiem: zmarszczki mimiczne, obniżenie aktywności skóry, zwłaszcza w strefach z wysoką aktywnością mimiczną. Tu jest potrzebna delikatniejsza powierzchniowa praca, skierowana na korekcję głębokości zmarszczek, zwisania górnych powiek oraz wznowienia aktywności i elastyczności skóry. Przysposobienie liftingowego masażu powiek i czoła zachodzi na poziomie powierzchniowego mięśniowo-aponeurotycznego systemu (SMAS) w intensywnym tempie. Stwarza on efekt neuro-odruchowego tonizowania tkanek mięśniowych, zdejmuje mimiczne zaciski, podtrzymuje linię brwi i znacznie wyrównuje relief skóry.
Wiedza i doświadczenie przekazywane przez dr. Sergeya Shchurevicha pomogą Wam opanować sztukę masażu i stać się doskonalszymi w tej wyjątkowej profesji.